00 800 67 89 10 11

01. září 2016 09:00 - 20. říjen 2016 21:00 | Ostrava

Fotogalerie - září 2016

Ohlédnutí za naší činností a akcemi v měsíci září 2016.

V této fotogalerii naleznete ukázky z akcí proběhlých v září 2016.

  • Září jsme zahájili zajímavou besedou o životě českých a dalších evropských potomků v Jižní Americe s názvem Červená země - Jižní Amerika, s kolegyní Lenkou Raškovou z Europe Direct Brno. Řeč byla o jejich vztahu k evropské historii, kořenům či tradicím, ale také o evropských stopách v jižní Americe. Lenka má své vlastní zkušenosti, jelikož nějakou dobu pobývala v Jižní Americe jakožto učitelka českého jazyka v místních čeksých komunitách.
  • Dále nás čekala jedna z nevětších akcí roku, totiž Dny NATO 2016. V rámci programu se této akce každoročně účastníme spolu s hostitelskou organizací Ostravský informační servis, s.r.o. Na stánku jste si mohli vzít informační brožury nebo ověřit své znalosti ze světa evropské bezpečnosti. I přes nepříznivé počasí akci navštívily desítky tisíc lidí.
  • Koncem měsíce nás navštívili ve středisku studenti 4. ročníku oboru Diplomatické služby ze školy AHOL. Cílem bylo seznámit studenty SŠ s naší informační sítí, činností a zejména nabízenými službami pro jejich věkovou kategorii. Bavili jsme se o tom, kde hledat relevatní informace, o názoru mládeže na fungování EU, řeč byla také o různých soutěžích, kterých se mohou zúčastnit, o plánovaných akcích, které by pro ně mohly být zajímavé. Také jsme se probrali našimi informačními materiály, které si studenti mohli odnést a zajímavými odkazy z praxe na webu.
  • To ale není vše, v září jsme také podpořili na Knihovně města Ostravy - pobočka Výškovice Evropský týden mobility či Evropský den jazyků na ZŠ Hať. Měli jsme několik schůzek, kde jsme navázali zajímavá partenrství a vy se tak můžete těšit na další zajímavé akce.

Aktuální dění sledujte na našich webových stránkách, na facebooku nebo nás kontaktujte.